5 Miejsce w GP Azerbejdżanu !
Dodane przez Administrator dnia Maj 07 2011 12:36:01
Katarzyna Kłys zakończyła swój udział w zawodach Grand Prix odbywających się w stolicy Azerbejdżanu - Baku na 5 miejscu. Nie wiele brakło do walk finałowych, które odbędą się popołudniu.
Pierwszą rywalką Katarzyny była faworytka publiczności Azerka, Garayeva Ragiya, ku smutku publiczności znajdującej się w hali, Ragiya przegrała swoją pierwszą,a zarazem ostatnią walkę. Kasia uzyskała Yuko oraz 2 razy Waza-ari (drugie wazari za 3 shido dla Azerki), na 3 min 28 s przed ostatnim gongiem sędzia zakończył walkę :).
W następnej walce zgodnie z drabinką turniejową Kasia walczyła z zawodniczką która w pierwszej walce uzyskała wolny los, zawodniczką była 14 w Światowym Rankingu Robra Juliane, była to wyrównana walka, lecz bez "szalonych" akcji rzutowych, Juliane była pierwszą która zobaczyła żółty kartonik, lecz po 3 minutach rywalizacji walka się wyrównała - Shido dla Kasi.
Do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka, na minutę po jej rozpoczęciu, sędzia pokazał na zwycięzcę, była to Kasia :), a powodem końca walki była... kara dla Robry.
Niestety ostatni raz Kasia usłyszała okrzyk "Hajime" od sędziego w walce ze światowym nr 9, hiszpanka Blanco Cecilia, pokonała Kasię wygrywając po 5 minutach walki z jednym Waza-ari na koncie, awansując do finałowej czwórki kategorii -70kg, turnieju w Baku.
Niewiele zabrakło Kasi do uzyskania co najmniej 3 miejsca, lecz należy cieszyć się z tego co jest !, 5 miejsce - świetne miejsce, kolejne punkty (40 pkt) do rankingu Igrzysk Olimpijskich wpływają na konto Katarzyny Kłys.

Niestety nie wiedzie się innym reprezentantom, miejmy nadzieje że jutro będzie lepiej !GRATULACJE KASIU !