Kasia 3 Zawodniczką na Świecie!
Dodane przez Administrator dnia Sierpień 30 2014 16:05:00
Kasia zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Świata!!! Kasia odniosła zwycięstwo nad najwyżej rozstawioną trójką zawodniczek w kategori - 70kg. Stawając na podium Kasia była jedyną reprezentantką Europy w tej kategorii wagowej której udało się odnieść taki sukces! To pierwszy taki medal dla reprezentacji polski od 2003 Roku! Czelabińsk znów okazał się dla Kasi szczęśliwy, wczesniej w 2012 roku wywalczyła tutaj tytuł Wicemistrzyni Europy!

MŚ Czelabińsk 2014 -70KG Tabela

W pierwszej rundzie Kasia miała wolny los

Mistrzostwa Świata Katarzyna rozpoczęła od pojedynku z hiszpanką Marią Bernabeu (24 zawodiczka na świecie wg rankingu IJF)
W 3ciej rundzie Kasia walczyła z 2 zawodniczką na świecie, niemką Laurą Vargas KochW Ćwiercfinale rywalką była Barbara Matić, był to pierwszy pojedynek Kasi z 13 zawodniczką na świecie, niestety wygrana nad chorwatką była blisko, choć porażka nie przekreśliła zupełnie Kasi szans która miała okazję walczyć o brąz w repasażach.W Repasażach czekała Kasię bardzo cięzka walka z Kelitą Zupancić, 3cia zawodniczka na świecie postawiła wysokie wymagania w walce z Kasią, z resztą tak jak i każda inna zawodniczka - na MŚ nie ma łatwych przeciwniczek.W walce o brąz rywalką była Kim Polling, rozstawiona z nr 1 zawodniczka z Holandii.

Stając na podium Kasia zarobiła 360 punktów do rankingu robiąc olbrzymi krok w kierunki Igrzysk Olimpijskich w RIO (naliczane będzie 160 punktów netto) Ponadto 3 zawodniczka MŚ zyskuje 2 000$ (1600 dla zawodniczki i 400 dla trenera - męża Artura) Kasia dokona olbzymiego skoku z 32 lokaty w rankingu IJFu który ukarze się niebawem!

GRATULACJE !